Deneme ve Homologasyon

Deneme ve Homologasyon

Deneme ve homologasyon: üretime yeni başlayan ya da tükettiği çelik hammaddelere yenilerini ekleyen işletmelerde deneme ve homologasyon süreçlerinin geçirilmesi gerekli olabilmektedir. Geniş müşteri portföyü, ürün yelpazesi ve sektör tecrübesi sayesinde Ferineks bu süreçlerin en kısa ve verimli şekilde tamamlanmasında etkin rol oynar. Malzemenin kullanım yeri ve maruz kalacağı işlemler göz önünde bulundurularak uygun çelik tipinin belirlenmesi sağlanır.

Uygun çelik terimi sadece çelik kalitesini ifade etmez. Farklı üreticilerin teknik üretim standartları kapsamında aynı olan ürünleri kimi zaman kullanım noktasında farklı sonuçlar verirler. Örneğin DC01 kalite olan ve yığın tavlanmış bir sac levha aynı kalitede sürekli tavlama ile üretilmiş bir başka levhaya nazaran daha esnek olabilir. Bu sebeple, malzeme seçiminde kâğıt üstündeki teknik verilerin yanında tecrübe faktörü de devreye girer. Ferineks, 15 yılı aşan sektör tecrübesi sayesinde müşterilerine önermelerde bulunur ve denemeler vasıtası ile de sorunsuz çalışacak hammadde seçiminde kesin sonuç elde edilmesi için destek olur.

Ferineks’in çözüm ortağı olarak rol oynadığı bir başka süreç ise homologasyon sürecidir. Yerel ve global çeşitli üreticilerin ürünlerini stoğunda tutan veya gerektiğinde en hızlı şekilde temin edebilen firmamız, yeni çelik tipleri veya üreticilerinin mamullerini deneyerek onaylamak isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlar. Bu imkanlar sayesinde çelik tüketen işletmeler, tedarik seçeneklerini gerek malzeme tipi gerekse çelik üreticisi açısından zenginleştirebilirler. Kullanılan yeni malzemenin onaylama ve kabul süreçleri bittikten sonra Ferineks bu malzemenin ana bobin halinde, dilim yada boy kesili formatta tedariğini sağlar.

tr_TRTurkish