HVAC

ferineks çelik metal HVAC

HVAC

HVAC, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma anlamına gelir. Binaların ve depoların iklimlendirilmesi ve havalandırılması için hayati öneme sahip sistemlerin genel adıdır. Bu sistemler bir dış ünite, bir iç ünite ve bu iki ünite arasında hava, sıcak su veya özel gazları taşıyan hatlardan oluşur. Çalışma koşullarının ağır olması nedeniyle, bu tür sistemlerin yapımında çelik en iyi seçenektir.

Yoğuşma veya aşırı sıcağa ve soğuğa maruz kalma gibi zorluklar nedeniyle, HVAC ekipmanı yapımında çoğunlukla soğuk haddelenmiş ve kaplanmış çelik malzemeler tercih edilir.

Günümüzde, geleneksel galvanizli çeliklere ek olarak alüminyum-çinko kaplı (+AZ), alüminyum-silikon kaplı (+AS) ve çinko-magnezyum kaplı çelikler (+ZM) gibi daha yüksek koruma seviyeleri sağlayan kaliteler her geçen gün daha da benimsenmektedir. Ferineks bu kaliteleri HVAC sektörüne hizmet veren müşterilerinin hem kontrat bazında hem de acil ihtiyaçları durumunda temin edebilmeleri için stoklarında tutulmaktadır.

Ferineks, HVAC endüstrisi için çok çeşitli soğuk haddelenmiş ve galvanizli malzemeler sunmaktadır. Sunduğumuz çelik kaliteleri ve standartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen ürünler başlığı altındaki ilgili sayfaları ziyaret edin.

tr_TRTurkish