Müşteri Teknik Hizmetler

ferineks-çelik-metal-gebze-manisa-hizmetler-müşteri-teknik-hizmetler

Müşteri Teknik Hizmetler

Ferineks kalite anlayışına göre müşteri geri bildirimleri hizmet seviyemizi yüksek tutabilmemiz için çok değerlidir. Alınan geri bildirimler, uzman kadromuz tarafından değerlendirilerek düzeltici önleyici faaliyet süreçlerini tetikler. Karşılaşılan uygunsuzluğun tekrar yaşanmaması için gerekli aksiyonlar hayata geçirilir.

Ferineks sunduğu malzemelerde ortaya çıkabilecek görünmeyen kusurlar ile ilgili olarak aldığı geri bildirimleri 10 gün içinde incelemeyi hedeflemektedir. Bu inceleme, Ferineks’in kendi bünyesinde istihdam ettiği uzman personel tarafından başlatılır ve takip edilir. Alınan sonuçlar, ilgili malzemenin uluslararası standardı ve/veya taahhüt edilen malzeme özellikleri göz önüne alınarak değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda malzemenin kusurlu bulunduğu hallerde müşteri hattının üretimine devam etmesi ilk önceliğimizdir.  Bu amaçla, mümkün olan en kısa sürede, kusurlu malzemenin yerine yenisinin hazırlanması ve sevk edilmesi sağlanır.

Şikayet sürecinin başlaması ve şikayete konu mamullerin geriye dönük izlenebilirliğinin sağlanması için orijinal Ferineks etiketinin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Etiketin var olmadığı durumlarda, izlenebilirlik zinciri kırılmakta ve üretim kayıtlarına ulaşmak zorlaşmaktadır. Şikayet sürecinin sürdürülebilmesi için ise şikayete konu malzemelerin, Ferineks tarafından sevk edildiği formatta (levha,bobin veya dilim) bulunması gerekmektedir. Nihai ürüne çevrilmiş hammaddeler için şikayet süreci devam ettirilemez ve sonlandırılır.  

tr_TRTurkish